Internat

Internat jest integralną częścią naszej placówki. Mogą w nim zamieszkać wszyscy chętni uczniowie  naszej szkoły. Koszt  jaki ponoszą rodzice lub opiekunowie w związku z pobytem dziecka w internacie to opłata za wyżywienie.

Do dyspozycji naszych wychowanków są dobrze wyposażone oraz estetycznie urządzone 2,3 lub 4 osobowe pokoje mieszkalne. 

W budynku  internatu znajduje się  duża słoneczna świetlica, w której nasi podopieczni chętnie spędzają wolny czas na wspólnych zabawach oraz    nowocześnie wyposażona kuchnia, w której  pod opieką wychowawców  mogą przygotowywać sobie różnego rodzaju  posiłki.

Mieszkający w internacie wychowankowie funkcjonują w trzech grupach wychowawczych.

Z każdą z nich pracuje wykwalifikowana  i doświadczona kadra pedagogiczna.

Do każdego wychowanka podchodzimy w sposób indywidualny, starając się aby każdy z nich czuł się u nas dobrze . Wspólnie staramy się aby atmosfera w internacie przypominała  bezpieczny ciepły dom, a lata spędzone w nas owocowały przygotowaniem do życia w społeczeństwie i wiązały się z miłymi wspomnieniami.

 W internacie organizowane są różnego rodzaju zajęcia związane z zainteresowaniami i potrzebami naszych podopiecznych. Wpływają one w znaczący sposób na dalszy  rozwój dzieci, przygotowując  je  do pełnienia ról społecznych. Nasi podopieczni dbają o estetykę pomieszczeń z których korzystają oraz teren wokół internatu.

Jedną z ciekawych form spędzania czasu wolnego  przez naszych podopiecznych jest udział w zajęciach Zespołu Tańca Nowoczesnego „SALTA”. Nabyte umiejętności taneczne wychowankowie wykorzystują podczas różnego rodzaju imprez.

Ponadto nasi wychowankowie mają możliwość rozwijania swojej kreatywności poprzez udział w zajęciach plastycznych i manualnych, a także sprawności ruchowej poprzez udział w zajęciach sportowych , zręcznościowych,  rekreacyjnych oraz relaksacyjnych (rajdy piesze i rowerowe, spacery rekreacyjne, jazda na rolkach, łyżwach , nartach i sankach).

Po skończeniu zajęć dydaktycznych w szkole nasi podopieczni mogą się zrelaksować korzystając

z uroków pięknego parku otaczającego nasz Ośrodek.

Na terenie internatu działa prężnie Młodzieżowa Rada Internatu, w której skład wchodzą przedstawiciele wszystkich grup.

Zapraszamy do odwiedzin na Facebook www.facebook.com/soswolbiecin

 

 

Udostępnij na: