Działalność na rzecz ochrony przyrody

  • ZBIÓRKA KARMY DLA PRZYTULISKA
Po raz kolejny szkolny wolontariat zaangażował się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowił wesprzeć przytulisko dla bezdomnych zwierząt w Rachowie. Wizyta była poprzedzona zbiórką żywności, która zakończyła się sukcesem. Została zebrana duża ilość karmy dla psów i kotów oraz ciepłe koce.
Pani z wielką pasją opowiadała nam o funkcjonowaniu schroniska. Przybliżyła nam szczegóły dotyczące swej pracy i opowiedziała wiele ciekawostek na temat funkcjonowania przytuliska i pracy ze zwierzętami.
Odwiedziny w schronisku były znakomitą okazją do kształtowania wartości takich jak szacunek do zwierząt i wrażliwość na ich los.
Dzięki tej akcji młodzież szkolna została uwrażliwiona na niesienie pomocy skrzywdzonym i bezbronnym zwierzętom.
 
  • WIZYTA U PSZCZELARZA
Lekcja w terenie o pracy w pasiece, pszczołach, sprzęcie pszczelarskim, produkcji miodu. 🐝🐝🐝
 
Dziś o tym wszystkim mogliśmy się dowiedzieć podczas wizyty w pasiece u pszczelarza. Pszczelarza z wykształcenia, z pasją i sercem dla pszczół. Pan Piotr Kaźmierak, który nas dziś gościł, jest miłośnikiem pszczół i od lat tym się zajmuje. Nasi uczniowie podczas spotkania przyswoili nową wiedzę dotyczącą korzyści jakie przynoszą nam pszczoły, jak ważną częścią ekosystemu są oraz jak wygląda praca i opieka nad pasieką.
Dzięki uprzejmości gospodarza mieliśmy możliwość degustacji wielu rodzajów miodu.
 
 

 

 

 

  • EKOLOGICZNY KARMNIK 

Za oknem śnieg i mróz więc pamiętamy o naszych ptakach . Wykonaliśmy ekologiczny karmnik, z którego z pewnością skorzystają nasi fruwający przyjaciele oraz uzupełniliśmy karmę w karmnikach dla innych ptaków.

Udostępnij na: