Warsztaty artystyczno – terapeutyczne

   W dniu 16.11.2021r. w SOSW w Olbięcinie odbyła się pierwsza część warsztatów artystyczno-terapeutycznych pod patronatem Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

   Dziesięcioosobowa grupa naszych podopiecznych miała możliwość uczestnictwa w profesjonalnych warsztatach teatralnych.               Naszym gościem był Michał Zgiet , aktor teatru J.Ch.Andersena oraz teatru Rampa w Warszawie. Laureat nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie teatru. Zagrał m.in. w ,,Ferdedurke”- W.Gombrowicza oraz  ,,Emigrantach”-S.Mrożka.

   Celem warsztatów artystyczno-terapeutycznych był trening umiejętności społecznych oraz doskonalenie sposobów indywidualnej i grupowej pracy z ciałem.

    W dniu 17.11.2021r. w SOSW w Olbięcinie odbyła się druga część warsztatów artystyczno-terapeutycznych pod patronatem Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

    W tym dniu naszym gościem był Janusz Szymański – tetroterapeuta, choreoterapeuta, wykładowca akademicki, zajmujący się technikami parateatralnymi.

    Nasi wychowankowie mieli możliwość kulturalnego spędzenia czasu i doświadczenia radości płynącej z zespołowego działania oraz obcowania ze sztuką.

Udostępnij na: